Oprogramowanie

Rozwiązania wspierające Twój biznes

Każde usprawnienie procesu biznesowego to wymierna korzyść. Dlatego oferujemy sprawdzone narzędzia, które pozwolą rozwinąć skrzydła Twojemu biznesowi.

 1. Praca zdalna

  Współczesny biznes oczekuje śmiałych i nowatorskich rozwiązań IT, w pełni wykorzystujących współczesne osiągnięcia informatyki. Takim rozwiązaniem jest praca w trybie terminalowym. Jest to niezwykle praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie dla firm chcących stosować homeworking, gdyż praca w trybie sesji terminalowej polega na obsłudze programu zainstalowanego i uruchomionego na innym komputerze (np. praca w domu na programie zainstalowanym w biurze).

  Potrzebny jest serwer, jako centralna jednostka zarządzania zasobami informatycznymi organizacji, która pozwoli na efektywne udostępniane danych w sieci, automatyczną archiwizację danych oraz logowanie się do wewnętrznego systemu firmy (spoza miejsca pracy).

  Korzyści z pracy zdalnej:

  • oszczędność czasu i komfort psychiczny – w przypadku awarii lub wątpliwości, serwisanci Varico służą swoją wiedzą i doświadczeniem,
  • stały dostęp do plików umieszczonych na serwerze przez 24h na dobę. Dzięki indywidualnemu loginowi zgromadzone dane są bezpieczne, będąc jednocześnie udostępnione każdemu pracownikowi firm,
  • bezpieczeństwo – codziennie tworzona kopia bezpieczeństwa gwarantuje, że firma jest zabezpieczona na wypadek nagłej utraty danych – najważniejszego zasobu przedsiębiorstwa.
 2. System zarządzania relacjami z klientami – CRM

  Jeśli chcesz wdrożyć system CRM w swojej firmie ITPomocni są do Twoich usług.

  Obecnie rekomendowanym przez nas systemem jest Sugar CRM. Jest on dostępny zarówno w ogólnodostępnej bezpłatnej edycji Open Source z możliwością wykorzystywania do celów komercyjnych (SugarCRM Community), jak i edycjach komercyjnych (SugarCRM Enterprise i SugarCRM Professional).

 3. e-Podpis

  Podpis elektroniczny, zwany także ePodpisem, stwarza nowe możliwości dla biznesu, jego upowszechnienie w kontaktach pomiędzy administracją publiczną a firmami i osobami fizycznymi przynosi wymierne korzyści dla każdej ze stron. Posługiwanie się dokumentami z załączonym podpisem elektronicznym przyspiesza dokonywanie czynności cywilnoprawnych i zmniejsza koszty działania firmy – cyfrowe wersje faktur i umów z ePodpisem już są stosowane przez partnerów gospodarczych.

  Najważniejszym z zastosowań ePodpisu jest nadawanie mocy prawnej dokumentowi w kontaktach prawnych poprzez Internet. Taka funkcja umożliwi składanie deklaracji podatkowych w formie cyfrowej, zawieranie umów cywilnoprawnych w Internecie czy prowadzenie korespondencji z administracją publiczną, przy wykorzystaniu elektronicznej skrzynki podawczej. Od niedawna Ministerstwo Finansów przyjmuje eDeklaracje, to dotychczasowe deklaracje podatkowe zapisane w formie cyfrowej i podpisane podpisem kwalifikowanym. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu certyfikatu niekwalifikowanego, możliwe jest zapewnienie pełnej poufności poczty email – wiadomość nim zabezpieczona może zostać odczytana wyłącznie jej adresata. Ten mechanizm może zostać wykorzystany podczas prowadzenia „tajnej” korespondencji za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 4. Strony WWW

  Większość przedsiębiorców wie, że teraz Klienci szukają produktów i usług przede wszystkim w Internecie. Powierzenie nam administrowania stroną uwalnia Cię od typowych problemów użytkownika i maksymalizuje użyteczności rozwiązania, a przez to zyski firmy.

  Zajmiemy się wszystkimi aspektami technicznymi, pozostawiając jednak Tobie swobodę w kluczowych kwestiach takich, jak: adres, zawartość i wygląd strony WWW. Rozwiązanie to oferujemy w dwóch systemach zarządzania stronami www, tj. Joomla! lub WordPress, sprawdzony przez tysiące polskich przedsiębiorców. 

 5. Programy Varico

  Nasza oferta zawiera szereg różnych programów niezbędnych na różnych etapach rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Mając świadomość, że różne są potrzeby i wymagania firm, które dopiero rozpoczynają działalność, a inne przedsiębiorstw, które już kilka lat istnieją na rynku, podzieliliśmy nasze rozwiązania na następujące kategorie:

  Mikro
  MSP
  Dojrzale
  BR

   

  Ponadto zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rozwiązań dedykowanych specjalnie dla programów Varico

Bezpieczeństwo danych

Utrata danych to poważne zagrożenie dla działania i rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Aby temu przeciwdziałać należy dane i dostęp do nich odpowiednio zabezpieczyć, a także zapewnić wykonywanie kopii bezpieczeństwa najważniejszych plików. Mając powyższe na względzie oferujemy naszą pomoc w następujących kwestiach:

 1. Archiwizacja online

  Usługa archiwizacji online przeznaczona jest do automatycznego zabezpieczania danych, przez ich zaszyfrowanie oraz wysyłkę na specjalistyczne serwery. 

  Kluczowe korzyści ze stosowania archiwizacji online to:

  • gwarancja bezpieczeństwa: w każdej chwili możliwe jest odzyskanie utraconych danych,
  • automatyczna kopia: proces archiwizacji nie wymaga nadzoru użytkownika,
  • wygoda: nie potrzeba płyt CD ani dodatkowych dysków, a kopie przechowywane są poza firmą,
  • poufność kopii bezpieczeństwa: dostęp do plików jest chroniony jest hasłami,
  • wersjonowanie pliku: można wysyłać na serwer kilka wersji tego samego pliku, a następnie wczytać jedną z nich,
  • zabezpieczenie serwerów: dostęp do plików ma jedynie twórca kopii bezpieczeństwa,
  • zerowe inwestycje: aplikacja wymaga jedynie dostępu do internetu.
 2. Oprogramowanie antywirusowe

  W tym zakresie oferujemy doradztwo przy wyborze, pomoc w zakupie, instalacji i konfiguracji oprogramowania antywirusowego. W naszej stałej ofercie mamy do Twojej dyspozycji oprogramowanie antywirusowe takich firm jak: AVGESET. Jeśli jednak chciałbyś skorzystać z rozwiązania innej marki również służymy pomocą.

  Ponadto jesteśmy do dyspozycji w sytuacjach awaryjnych takich jak: zainfekowanie komputera trojanem lub innego rodzaju tzw. złośliwym oprogramowaniem.

 3. Zarządzanie hasłami

  W dzisiejszych czasach, gdy na każdym kroku trzeba dostęp do różnego rodzaju serwisów czy programów obarczony jest hasłem, ich zapamiętywanie staje się problemem. Rozwiązaniem jest menadżer haseł, który pozwoli Ci na uporządkowanie i zarządzanie hasłami. 

  Jaka jest zatem nasza rola w tym zakresie? Przede wszystkim doradztwo w wyborze optymalnego oprogramowania pozwalającego w łatwy i szybki sposób korzystać z zapisanych w programie haseł. Ponadto oferujemy także szkolenie z obsługi narzędzia, które pozwoli Tobie na korzystanie z jego atutów w najbardziej efektywny sposób.

 4. Płatnik
  • Odzyskiwanie hasła do programu lub bazy danych,
  • Dostosowywanie częstotliwości zmiany hasła do programu,
  • Przenoszenie rejestru płatników pomiędzy różnymi bazami niezależnie od typu, tj. MS Access (.mdb) i MS SQL Server (.sql),
  • wydzielanie pojedynczego płatnika z bazy danych,
  • przenoszenie płatnika pomiędzy bazami danych (łączenie baz ).

Systemy operacyjne

Wybór systemu operacyjnego jest podstawową decyzją dokonywaną przy zakupie sprzętu. Ta wydawałoby się prosta decyzja, ma olbrzymie znaczenie dla przyszłych wyborów oprogramowania dla urządzenia, na którym został zainstalowany dany system operacyjny. Mając to na uwadze służymy Ci swoją wiedzą i doświadczeniem.

 1. Przejdź z Windowsa XP na nowszą wersję

  Od 8 kwietnia 2014 roku firma Microsoft przestała świadczyć pomoc techniczną dla Windows XP, a co za tym idzie komputer działający na tym systemie stał się bardziej podatny na wszelkiego rodzaju ataki. Wiedząc, iż brak wsparcia producenta dla użytkowników może prowadzić do dużych strat, a co za tym idzie zakłócić właściwe działanie firm i narazić na nieprzyjemności tak same przedsiębiorstwa, jak i ich klientów pragniemy oszczędzić Tobie tego problemu oferując przejście na wyższą wersję systemu operacyjnego Windows. Więc jeśli Twoja firma nie rozpoczęła jeszcze migracji z Windowsa XP do nowego systemu, to ITPomocni są do Twoich usług.

 2. Linux – bezpłatna alternatywa dla Windowsa

  Linux to bezpłatny i prosty w użyciu system operacyjny, oferujący użytkownikowi o wiele więcej możliwości, niż jego komercyjne odpowiedniki. Każdy może używać Linux – nie jest do tego potrzebna specjalistyczna wiedza informatyczna, bowiem istnieją takie wersje systemu, które są obsługiwane w identyczny sposób jak np. Windows XP. Dlatego wszystkie przyzwyczajenia i dotychczas zdobytą wiedzę informatyczną można wykorzystywać w nowym systemie.

  Zależnie od docelowych zastosowań, można wybrać wersje w różnych zakresach od pełnowartościowych, wielkich i kompletnych systemów do wersji lekkich i okrojonych, doskonale nadających się na starsze komputery, czy mieszczących się na przenośnym dysku typu Flash (pendrive). Komputer z zainstalowanym systemem Linux jest gotowy do pracy – standardowo ma zainstalowane wszystkie najbardziej przydatne programy jak np. pakiet biurowy Open Office. Linux nie potrzebuje programu antywirusowego, ponieważ, aktualnie nie istnieją wirusy zdolne mu zaszkodzić jego użytkownikom.

  Korzyści z wykorzystania systemu Linux:

  • większa stabilność działania – nie muszą się Państwo obawiać zawieszeń systemu operacyjnego i oprogramowania,
  • bezpieczeństwo Państwa danych – Linux nie jest praktycznie atakowany przez wirusy komputerowe i hakerów, umożliwia stworzenie wirtualnych sieci prywatnych (VPN) do szyfrowanego połączenia np. oddziałów firmy z centralą, takie rozwiązanie przypomina zwyczajną sieć LAN,
  • niskie wymagania sprzętowe – nie trzeba wymieniać komputera, by zainstalować nową wersję systemu operacyjnego, zamiast złomować komputery, można je ponownie wykorzystać,
  • w przypadku niewłaściwego działania komputera nie trzeba już wzywać serwisanta do firmy, może on pomóc zdalnie za pomocą Internetu, informatyk przyjeżdża do Państwa siedziby tylko w nadzwyczajnych sytuacjach – obniża to koszty usług informatycznych,
  • darmowa licencja powoduje, że nie muszą Państwo płacić za prawo do korzystania z komputera – od momentu instalacji można korzystać z wielu darmowych programów. To duża oszczędność dla firmy, ponieważ nie trzeba kupować dodatkowych programów, np. pakietu Office, oprogramowania antywirusowego, a wszystkie programy będą w 100% legalne,
  • większość programów dostępnych dla systemu Windows można uruchomić pod Linuksem, dlatego nie ma konieczności rezygnować ze sprawdzonego oprogramowania, coraz więcej producentów wydaje swoje produkty w wersjach dla systemu Linux.